Jeśli planują Państwo miot u waszej suczki, zalecamy, aby przed planowanym kryciem wykluczyć niedoczynność tarczycy – zwłaszcza, jeśli wcześniej dochodziło do poronień. W tym celu prosimy zgłosić się na badania krwi.

W sytuacji, gdy Państwa suczka została pokryta, rekomendujemy, aby kilkanaście dni po kopulacji zgłosić się na badanie poziomu hormonów płciowych ( i ew. hormonów tarczycy ). Pozwala to uniknąć większości poronień z przyczyn niezakaźnych.

 

Na pierwsze badania USG, mające na celu potwierdzenie skutecznego krycia, prosimy zgłaszać się od 25. dnia ciąży ( czasami może zdarzyć się, że potrzebne będzie kolejne badanie po ok. 5-7 dniach). Następnie zalecamy badania co ok. 7-10 dni. Od ok. 58 dnia ciąży, prosimy o mierzenie temperatury u suczki – przed planowanym porodem u ok. 70% suk dochodzi do spadku temperatury o ok. 1 C0. W przypadkach, gdy ciąża była monitorowana w naszej Przychodni istnieje możliwość pomocy porodowej w domu właściciela ! Dodatkowo w razie jakichkolwiek komplikacji okołoporodowych jesteśmy w stanie przeprowadzić zabieg cesarskiego cięcia (przy wykorzystaniu znieczulenia wziewnego). Osoby zainteresowane prosimy o umawianie wizyt do lek.wet. Szymona Kanafy.